Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Dörrhandtag 10027187



*

nr 1002 7187


Dörrhandtag

6 par, olika, mässing + nyckelplåtar till 4 st dörrar


Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 december 2015
kl 18:50:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/12 19:53:11 1      500 kr
11/12 16:07:23 2      600 kr
11/12 19:24:01 3      700 kr
13/12 19:08:59 4      1.500 kr
13/12 22:07:10 5      1.200 kr
13/12 22:07:10 4      1.300 kr (Budbetjänt)
13/12 22:07:49 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dörrhandtag metall mässing olika
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 8241 Bläckställ
    Brons/mässing. Längd: 20 cm, höjd: 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8156 Brasskärm
    rokokostil, guld, tyg/glas. Höjd: 113 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:16
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 7210 Hängen
    3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr